„Śmieci to nie zabawa, ale poważna sprawa”

„Śmieci to nie zabawa , ale poważna sprawa”.

Na świecie Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym świętem ekologicznym obchodzonym od 1970 roku. W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy  22 kwietnia. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji uczniowie z klas 4A i 5A przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Śmieci to nie zabawa , ale poważna sprawa”, w którym zwrócili uwagę społeczności szkolnej  na potrzebę segregacji śmieci w najbliższym otoczeniu.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor Urszula Skrzypczak wręczyła nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu ekologicznego pt.„Eko dekoracja dla domu”. I miejsce zdobyła praca  Janka Wiktorzaka z klasy Vb, który wykonał lampę ekologiczną z plastikowych nakrętek po napojach. II miejsce zajęła Wiktoria Urzykowska z klasy VIc przygotowując ekologiczna pufę do siedzenia. III miejsce zajęli: Brygida Pokorska z klasy VIc i Maciej Hadała z klasy VIa.

Małgorzta Karpińska, Lidia Witrylak

Scroll to Top