„Chrońmy naszą planetę”

 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem  obchodów  jest uświadomienie ludziom problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków,  brakiem wody. Nasza szkoła w tym roku również przyłączyła się do tego przesłana.

Każdy  z uczniów edukacji wczesnoszkolnej  w dniach 24.04.2017 – 28.04.2017  mógł wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny „Wybieram wodę”. Wzięło w nim udział 28 uczniów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe. Przeprowadzony został turniej ekologiczny pod hasłem „Poznaję przyrodę różnymi zmysłami”. Przedstawiciele poszczególnych klas rozwiązywali zadania, rozpoznawali różne smaki, ćwiczyli wytrzymałość stając bosą nogą na szyszki, rozpoznawali twardość różnych gatunków drzew wbijając w pnie gwoździe, rozróżniali  odgłosy ptaków.

Przeprowadzonych zostało również kilka ciekawych spotkań ekologicznych pod różnymi hasłami: „Do czego drzewom potrzebna jest kora” , „Parki Narodowe w Polsce”, ” Żywa lekcja przyrody”.

Dnia  28. 04.2017r. podsumowaliśmy obchody Dnia Ziemi w naszej szkole. Klasy 2a i 3d przedstawiły krótką inscenizację  „Chrońmy naszą planetę”. Na koniec zostały rozdane nagrody za udział w różnych konkurencjach.

Agnieszka Mazurek

Bożena Maroń

Scroll to Top