Pasowanie na czytelnika

25 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się „Pasowanie na czytelnika” czyli oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników szkolnej biblioteki. Podczas tej wyjątkowej lekcji bibliotecznej uczniowie klasy 1a zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek. Starsi koledzy i koleżanki z klasy VIa przygotowali dla nich niespodziankę – inscenizację, w której wcielili się w bajkowych bohaterów.

Podczas przedstawienia pierwszaki złożyli uroczyste przyrzeczenie, po którym odbyło się pasowanie. Następnie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz zakładki. Na zakończenie nasi nowi czytelnicy obejrzeli przygotowaną dla nich wystawę oraz wypożyczyli pierwsze książki. Wizyta w bibliotece sprawiła im wiele radości.

Pierwszoklasiści przekonali się, że biblioteka to miejsce przyjazne, bezpieczne, w którym będą zawsze mili widziani.

Maria Zielińska

Scroll to Top