Nietypowe powitanie jesieni

23 września po raz pierwszy w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Spadającego Liścia i Śliwki. Z tej okazji klasy 0- 3 przygotowały piękne gazetki z wykonanych przez siebie prac plastycznych. Do ich wykonania posłużyły dzieciom kolorowe liście oraz… fantazja. W przygotowanie nietypowego Święta Śliwki szczególnie zaangażowały się klasy: II b i III c wraz z wychowawczyniami : p. Joanną Filoniuk i p. Elżbietą Urbaniak. Uczniowie z obu klas własnoręcznie wykonali smakowite kanapki z dżemem śliwkowym. Ponadto dzieci z klasy II b wraz z rodzicami przygotowali śliwki, ciasta ze śliwkami oraz naleśniki ze śliwkowymi powidłami. Tymi smakowitościami częstowały pracowników oraz uczniów naszej szkoły. Takie powitanie jesieni wszystkim się spodobało i zapewne doczeka się kontynuacji w przyszłym roku. Dziękujemy Radzie Rodziców za finansowe wsparcie naszych działań.

Po obchodach Dnia Spadającego Liścia i Śliwki przyszedł czas na obchody Święta Dyni. Klasa II b skorzystała z zaproszenia i udała się wraz z wychowawczynią Joanną Filoniuk do miejscowego supermarketu Tesco. Tu czekały na dzieci dorodne dynie, które zostały przez nie pomalowane i pięknie ozdobione. Zabawa była przednia. Powstały niepowtarzalne dzieła. Niektóre z nich można obejrzeć w galerii zdjęć. Inwencja twórcza uczniów i ich wytrwałość w pracy zostały nagrodzone poczęstunkiem.

Joanna Filoniuk

 

Scroll to Top