Dzień ochrony danych osobowych 2016

Dnia 28 stycznia 2016 r. obchodziliśmy w  szkole Dzień Ochrony Danych Osobowych. Nasza placówka od tego roku uczestniczy w programie GIODO pt: ” Twoje dane, Twoja sprawa”.

W ramach programu zostały zorganizowane trzy apele, które poprowadziły: p. Katarzyna Sowińska-Wojtaś oraz p. Małgorzata Nagórska. Tego dnia uczniowie poprzebierani w maski, okulary i różne nakrycia głowy mogli  dowiedzieć się na temat korzyści i zagrożeń wynikających z użytkowania  Internetu, jak również form pomocy, których można szukać pod numerem 116 111. Wśród haseł omawianych z uczniami podczas apelu można by wymienić tj.np: „Chrońmy naszą prywatność” ,”W Internecie zawsze zostawiamy po sobie ślad”, „Logując się na Facebooku lub innym portalu nigdy nie oszukuj ile masz lat”,” Pomyśl zanim wstawisz zdjęcie, którym nie chciałbyś się chwalić”,” Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie ekranu”. Wielu z uczniów wykazało się dużą wiedzą i doświadczeniem z bezpiecznego korzystania z Internetu. Wychowankowie przygotowali również plakaty, nawiązujące do omawianej tematyki. Na koniec każdego apelu oraz w czasie dużej przerwy były oglądane filmy, tj.:„ Owce w sieci”, „ Sieciaki .pl”, „ Nadużycia w internecie” , piosenka” Przytul hejtera” oraz rozdawane ulotki z numerem zaufania w przypadku hejtowania.

Wicedyrektor

Katarzyna Sowińska-Wojtaś

Scroll to Top