Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Biorąc to pod uwagę uczniowie klas trzecich wzięli udział w akcji Śniadanie Daje Moc, które w tym roku odbyło się 6 listopada. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami zamienili swoje klasy w małe ,, sale kuchenne”, gdzie wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie. Przed przygotowaniem śniadania mieli możliwość zapoznania się ze zdrowymi produktami. Poznali ich wartość odżywczą. Układali piramidę zdrowych produktów. Dużym wyzwaniem dla naszych uczniów było zrobienie różnych past i przygotowanie z nich kolorowych kanapek, przygotowanie ciepłych zdrowych sandwiczy oraz napojów. Podczas pracy i wspólnego jedzenia dzieci wymieniały się wiadomościami na temat zdrowego odżywiania i kulturalnego spożywania posiłków. Po wspólnym biesiadowaniu i uporządkowaniu klas wykonali ciekawe prace plastyczne związane ze zdrowym żywieniem. We wszystkich pracach naszym uczniom bardzo dzielnie pomagali rodzice i wychowawcy .

Bożena Maroń – wychowawca kl. IIIb

[line]

„Śniadanie daje moc” kl. I

Śniadanie-posiłek nie byle jaki,
wiedzą już o tym nasze pierwszaki.
I odżywiają się wszyscy zdrowo,
pożywnie, smacznie i kolorowo.

6 listopada 2015 r. w filii Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Piastowie uczniowie klas pierwszych- 1e, 1f, 1g, 1h i 1i przystąpili do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Pod czujnym okiem wychowawców i rodziców powstały różne smakowitości- owocowe i warzywne sałatki oraz kolorowe kanapki. Uczniowie z wielkim zapałem i werwą podeszli do zadania. Wykorzystali do tego wszelkie kuchenne akcesoria- noże, deski do krojenia, fartuszki oraz czapki kucharskie. Przygotowywanie wspólnego śniadania zostało poprzedzone pogadanką na temat zdrowego odżywiania i znaczenia jego spożywania. Jest to bowiem najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia, który daje nam energię do funkcjonowania i wykonywania wszelkich czynności. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły zaangażowanie oraz radość i dobry humor pierwszaków.

Barbara Ładzińska

Scroll to Top