Radość czytania dla innych

O tym, że czytanie jest ważne i potrzebne, przekonały się uczennice klasy 4b, które  włączyły się w akcję czytelniczą na rzecz swoich młodszych kolegów i koleżanek. Najpierw codziennie doskonaliły swoją umiejętność czytania, następnie wybrały kilka śmiesznych wierszyków J. Brzechwy, aby zaprezentować je dzieciom z klasy 0a i 0b. W dniach 11 i 18 maja odwiedziły przedszkolaków, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali czytanych przez nie utworów. Uśmiechy na twarzach dzieci oraz otrzymane gromkie oklaski były największą nagrodą za trud przygotowania i zaangażowanie, jaki włożyły, aby rozbawić i uprzyjemnić czas maluchom. Po takiej reakcji dzieciaków na pewno wiemy, że nie będzie to ostatnie spotkanie!

Sylwia Wawrzyńska