Podsumowanie projektu „Podróż w kosmos”

W dniu 18 maja 2022 r. w szkolnej świetlicy  odbyło się spotkanie z dziećmi z grup przedszkolnych i uczniami klasy 3 a, w roli gospodarzy. W spotkaniu uczestniczyła Pani wicedyrektor Sowińska-Wojtaś, panie nauczycielki i wychowawcy świetlicy. Zaprezentowaliśmy wystawę prac plastyczno-technicznych, związanych z tematem „Podróż w kosmos”. Podsumowanie projektu rozpoczęliśmy od kosmicznej muzyki J. M. Jarre i zagadek, ciekawostek o Wszechświecie. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o Układzie Słonecznym, a uczennice z klasy 3a przedstawiły postać Wielkiego Polaka – Mikołaja Kopernika. Potem naukowcy z Fundacji Uniwersytet Dzieci opowiedzieli, jak polecieć w kosmos ( nie tylko wirtualnie). Podsumowanie projektu zakończył Teleturniej Milionerzy z wiedzy o kosmosie. Powiodło się nam i z milionem w kieszeni zatańczyliśmy z Kosmo Żabką. Na pamiątkę naszego spotkania obdarowaliśmy dzieci gwiazdką z nieba… i zapraszaniem do świetlicy w klasie pierwszej.
Dzieci i wychowawcy świetlicy
Scroll to Top