Projekt „Misja kieszonkowe”

Klasa 4b uczestniczyła w programie „Misja kieszonkowe” organizowanym przez BNP Paribas. W ramach działań projektowych przygotowała fantastyczną wystawę pieniędzy, obecnych i historycznych, pod hasłem „Oszczędzanie na zwiedzanie”, którą można było oglądać od 20 do 28 maja 2024 w holu naszej szkoły. Uczniowie przygotowali także plakaty z informacjami na temat 40 krajów, z których pochodziły waluty – ich położenie, mapa, ciekawostki, atrakcje turystyczne oraz, oczywiście, obowiązujący system monetarny. Zwiedzający wystawę mogli także zobaczyć polskie banknoty na przestrzeni dziejów – od czasów zaborów po PRL oraz obejrzeć album „Pieniądz papierowy na ziemiach polskich”. Bardzo się cieszymy, że działania klasy zostały docenione przez organizatorów programu, którzy przyznali nagrodę II stopnia w kategorii klas IV – VI i tym samym uczniowie 4b znaleźli się w gronie dwudziestu wyróżnionych w kraju drużyn. I już planują udział w kolejnej edycji!

Iwona Skiba

Scroll to Top