Ogólnopolskie Wybory Książek w Jedyneczce

W dniu 23 maja w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek – akcja zorganizowana przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Uczniowie Jedyneczki bardzo poważnie podeszli do sprawy i wybierali swoje ulubione książki podczas oficjalnego głosowania w bibliotece. Powołana Komisja Wyborcza, złożona z uczniów – Łączników z biblioteką, weryfikowała listy uczestników, wydawała karty do głosowania i czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów.

W głosowaniu wzięło udział 189 uczniów, przy czym aż 76% stanowiły dzieci z klas 1-3.

Wyniki przedstawiają się następująco:

  • w klasach 1-3: I miejsce – komiks o Kaczorze Donaldzie, II miejsce – Dziennik Cwaniaczka, III miejsce – Harry Potter. Wiele głosów zdobyły również książki z serii Tata Oli, Mopsik, Dogman, Minecraft, Opowieści z Narnii, Przygody skarpetek, Drzewo do samego nieba, To ja Pusheen, Szkoła Szpiegów, komiksy o Smerfach, Śledztwa Enoli Holmes, Wojownicy oraz książki o piłkarzach.
  • w klasach 4-6 najpopularniejszą serią książek okazał się Harry Potter, a kolejne miejsca ex aequo zajęły Dziennik Cwaniaczka, Fala, Flaw(less) i Wojownicy.
  • w klasach 7-8 na szczycie listy znalazła się seria Flaw(less).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz tym, którzy włączyli się w akcję wybierania najlepszych pozycji książkowych. Wasz głos się liczy!

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top