Debata oxfordzka

Temat prac domowych budzi wiele emocji. Jak to wygląda z perspektywy uczniowskiej? Mogliśmy się o tym przekonać podczas debaty oxfordzkiej klas 6-8 zorganizowanej przez p. Aleksandrę Tandecką i p. Iwonę Skibę na forum szkoły. Przed uczniami postawiono tezę – Prace domowe w klasach 4-8 są potrzebne. Obie drużyny, propozycji i opozycji, przygotowały i zaprezentowały w debacie bardzo merytoryczne i istotne argumenty. Jej uczestnicy wykazali się erudycją i taktem. Wynik debaty nie został rozstrzygnięty, co świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu biorących w niej udział uczniów.

Debata to dobra okazja, by poćwiczyć argumentację, uważne słuchanie i samodyscyplinę, dlatego jesteśmy przekonani, że jeszcze wiele razy wykorzystamy ją w naszej szkole.

Iwona Skiba