Mistrzostwa szachowe w SP1

W piątek 5 kwietnia odbyły się długo wyczekiwane przez uczniów Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie w szachach. W turnieju udział wzięło 53 uczniów naszej szkoły z klas 0-VIII. Uczniowie walczyli nie tylko o podium, ale też o zdobycie kategorii szachowych. Poziom gry był niezwykle wysoki. Kategorie szachowe zdobyło aż 26 uczniów, co rzadko się zdarza.

A oto zwycięzcy tej szachowej bitwy:

Kategoria klas 0-II

1 miejsce – Aleksander Nowakowski, kl. IIc

2 miejsce – Ignacy Krawczyk, kl. IIa

3 miejsce-Tadeusz Makowski, kl. Ib

Kategoria klas III-IV

1 miejsce – Ignacy Czarnecki, kl. IVa

2 miejsce-Kacper Krzos, kl. IVb

3 miejsce – Robert Malinowski, kl. III b

Kategoria klas V-VIII

1 miejsce – Taras Hladkyy, kl. VIb

2 miejsce – Wojciech Galiński, kl. VIIIa

3 miejsce – Jakub Strzelczyk, kl. Vc

Serdecznie gratulujemy wygranym!!!

Puchary i medale zostały ufundowane przez Radę Rodziców szkoły.

Nad przebiegiem Turnieju czuwali:

1. Kierownik Turnieju – Pan Tomasz Stachera

2. Sędzia Turnieju – Dariusz Gajewski

3. Tomasz Sokołowski – nauczyciel świetlicy, szachów

4. Sylwia Szwatońska – nauczyciel szachów

Turniej odbył się dzięki uprzejmości Pani dyrektor Urszuli Skrzypczak oraz dzięki ogromnemu wsparciu Pań z administracji, które włożyły dużo pracy w jego organizację. W imieniu zawodników serdecznie dziękujemy za możliwość bycia uczestnikiem tego niezwykłego wydarzenia.

Sylwia Szwatońska

Scroll to Top