Global Money Week

Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza – jest coroczną międzynarodową kampanią informacyjną na rzecz dbania o to, by dzieci i młodzież od najmłodszych lat zyskiwały świadomość finansową i stopniowo rozwijały wiedzę, umiejętności, postawy i nawyki niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu. 

W klasie 1a obchodziliśmy Światowy Tydzień Pieniądza w formie zabawy w sklep spożywczy. Uczniowie bardzo chętnie wcielili się w role klienta oraz sprzedawcy. Mieli możliwość nauki dysponowania określoną sumą pieniędzy, przeliczania pieniędzy i wydawania reszty. Przy okazji poćwiczyliśmy matematykę, zasady zachowania, cierpliwość, uprzejmość.

Klasa 8a w ramach kampanii obejrzała filmy edukacyjne pt. „Giełda”, „Inflacja”, ,,Szara strefa”. Uczniowie zapoznani zostali ze zjawiskiem inflacji  oraz poznali sposoby inwestowania pieniędzy min  na GPW. Na zakończenie zajęć rozwiązali quiz dotyczący zagadnień finansowych w aplikacji kahoot.

Udział w kampanii Global Money Week inspiruje młodzież do zdobywania wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, sprzyja kształtowaniu przedsiębiorczych postaw, przygotowuje młode pokolenie do roli świadomych pod względem ekonomicznym obywateli.

Małgorzata Dudyś

Scroll to Top