Wycieczka na Farmę Cztery Pory Roku

W dniu  12 lutego 2024r. klasy 1a i 1b wraz z opiekunami pojechały  na Farmę „Cztery Pory Roku”  na zajęcia pt. „Śpią czy nie śpią, oto jest pytanie?”

Nasza przygoda w przytulnym, wiejskim domu ogrzewanym kominkiem  rozpoczęła się od warsztatów, podczas których dowiedzieliśmy się ciekawostek o ptakach i zrobiliśmy ekologiczne karmniki wypełnione ziarnami oraz kolorowe ptaszki. Wspólnymi siłami pod okiem Farmera wykonaliśmy drewniany karmnik dla ptaków, który zabraliśmy ze sobą do szkoły. Po skończonej pracy udaliśmy się na spotkanie z mieszkańcami gospodarstwa.  Mieliśmy zajęcia na wiejskim podwórku, gdzie zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem gospodarstwa. Zobaczyliśmy zagrody ze zwierzętami: owiec, świń, świnek morskich, kóz, królików, kur, kogutów, perliczek i indyków. Dowiedzieliśmy się, jak żyją zwierzęta na farmie, co jedzą, co piją oraz na czym polega ich pielęgnacja i jakie mają imiona. Mogliśmy pogłaskać, a nawet nakarmić mieszkające na farmie zwierzęta. Nie zabrakło także czasu na swobodne zabawy na placu zabaw na świeżym powietrzu. Po wyczerpujących aktywnych zajęciach dzieci posiliły się  zupą pomidorową i przygotowanymi kiełbaskami.

Była to wspaniała wycieczka, podczas której dzieci wiele się nauczyły.

Małgorzata Dudyś

Scroll to Top