Moc Edukacji Żywieniowej w Sp1

Cała społeczność naszej szkoły wie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa edukacja zdrowotna, promocja świadomego odżywiania szczególnie w młodym pokoleniu.
Nauczycielki z naszej szkoły – p. Marta Bloch i Justyna Wieliczko wzięły udział w szkoleniu Junior-Edu-Żywienie organizowanym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB. Ale to był dopiero początek…
Działania naszej szkoły trwają do dziś i odbywają się na wielu płaszczyznach.
Klasa 1a wzięła udział w konkursie i przygotowała nowe hasło reklamowe programu Junior-Edu-Żywienie i oprawiła je w przepiękną pracę plastyczną. Natomiast uczniowie klas 4-6 przygotowali na konkurs kalendarz na 2024 rok „JEŻ-owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie plansz i okładki kalendarza. Była to praca na zasadzie współpracy i wspólnej odpowiedzialności. Wszyscy stanęli na wysokości zadania.  Kalendarz jest zamieszczony na stronie naszej szkoły w zakładce Promocja zdrowia. 
Klasy trzecie wzięły udział w warsztatach kulinarnych realizowanych w klasopracowni Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH-PIB. W ramach warsztatu prowadzonego przez ekspertów Instytutu dzieci dowiedziały się jak komponować zdrowe, smaczne i pełnowartościowe posiłki. Samodzielnie przygotowały zdrowe desery pod okiem dietetyków. Odbyły niezwykłą podróż kulinarną.
Wiemy, że nawyki żywieniowe ukształtowane w młodym człowieku często są kontynuowane w dorosłym życiu. Dlatego edukacja zdrowotna towarzyszy nam w codziennych działaniach. W klasach 0-8 organizowane są m.in. Zdrowe Śniadania, Dzień Wody, Dzień Zdrowego Jedzenia, Dzień Dyni, Dzień Chleba, Światowy Dzień Cukrzycy.
Wszystkie te działania mają ekspercki wymiar dzięki udziałowi naszej szkoły w programie Junior-Edu-Żywienie.
Organizatorom bardzo dziękujemy za przekazane szkole materiały edukacyjne, które przedstawiają tematykę prawidłowego żywienia opartą na najnowszych badaniach.

Justyna Wieliczko, Marta Bloch

Scroll to Top