Spotkanie z rodzicem – sportowa pasja – triathlon

28.11.2023r. w grupie 0a gościliśmy tatę Franka, który opowiedział nam o swojej sportowej pasji jaką jest udział w triathlonie. Triathlon to niezwykle wszechstronna dyscyplina sportowa, w której zawierają się trzy konkurencje – pływanie, bieganie i jazda rowerowa. Pierwszy etap to pływanie, które odbywa się najczęściej na otwartych akwenach wodnych. Wszyscy zawodnicy startują jednocześnie. W kolejnym etapie w specjalnym boksie zawodnicy zdejmują strój pływacki- piankę, czepek, okulary i biorą udział w jeździe rowerem, której zasady są takie same jak w każdym wyścigu kolarskim. Ostatnim etapem jest bieg, w którym zawodnicy mają do pokonania określony dystans. Bardzo dziękujemy za przygotowanie warsztatów, przyniesienie wielu ciekawych rekwizytów, przedstawienie i opowiedzenie jak wyglądają starty w triathlonach i przygotowanie do nich. Na koniec zajęć dzieci otrzymały od naszego gościa medale, które osobiście zdobył podczas różnych zawodów sportowych. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!
Joanna Sadurek

Scroll to Top