Program Junior Edu-Żywienie

Nasza szkoła przystąpiła do Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki Junior-Edu-Żywienie (JEŻ) , którego celem było kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych wśród uczniów szkół Podstawowych. Pani Marta Bloch oraz Justyna Wieliczko uczestniczyły w szkoleniach przygotowanych przez specjalistów, nauczycieli akademickich, ekspertów z dziedzin: dietetyki, metodyki, psychodietetyki. Szkolenia obejmowały  filmiki dostępne online oraz warsztaty w formie stacjonarnej.  Otrzymaliśmy dla szkoły książkę „Edukacja żywieniowa w teorii i praktyce”, którą można będzie w przyszłym roku szkolnym wypożyczać w szkolnej bibliotece.  Otrzymaliśmy także materiały w wersji online, które z pewnością wykorzystamy do pracy z dziećmi.

W ramach programu uczniowie klas 4-6 przygotowali na konkurs kalendarzJEŻ-owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”. Uczniowie bardzo zaangażowali się  w przygotowanie plansz i okładki kalendarza. Była to praca na zasadzie współpracy i wspólnej odpowiedzialności. Wszyscy stanęli na wysokości zadania.  Zaangażowanymi uczniami byli: Jakub Zalewski kl. 6b  (okładka), Alicja Strzelińska kl. 4c (styczeń),  Laura Mita kl. 4c (luty), LauraAchenbach, Dominik Run kl. 4a (marzec), Aleksander Kuć, Stanisław Soliński kl.6b (kwiecień), Alicja Sobczyńska, Julia Dębek kl. 4a (maj), Kamila Matecka, Adam Stasiak, Anna Stasiak kl. 4b (czerwiec), Liwia Walczak, Maja Bodzioch kl.4a (maj), Julia Rokicka, Julia Tymińska kl.4b (sierpień), Maja Łazuk kl. 4c (wrzesień), Jan Telech kl. 4c (październik) , Jakub Strzelczyk, Bogusława Madej kl. 4c  (listopad), Kacper Górski kl. 4a (grudzień). Wszyscy mogą być dumni z powstania kalendarza.  Wyniki konkursu będą dopiero we wrześniu, dlatego jeszcze nie możemy ujawnić jak on wygląda. Zaświadczamy jednak, że jest piękny i jedyny w swoim rodzaju.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Więcej o programie można poczytać na stronie: https://jez.edu.pl/

Marta Bloch

Justyna Wieliczko

Scroll to Top