„Każda klasa ratuje jedno drzewo”

W listopadzie klasy drugie przeprowadziły eksperyment, który miał na celu sprawdzenie, jak dużo zużytego papieru zbierzemy w swoich w klasach. Przygotowaliśmy osobne pudełko, do którego wrzucaliśmy tylko zużyte kartki, nieudane rysunki, pozostałości po wycinankach. Po tygodniu nasze pudło było zapełnione – aż sami nie dowierzaliśmy, że  tyle papieru można wyrzucać. Postanowiliśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami: to przerażające, ale za kilkadziesiąt lat może nie być już naszych pięknych lasów i parków. Chcemy, abyście tak jak my przystąpili do akcji ochrony przyrody pod hasłem ,,Każda klasa ratuje jedno drzewo”. W tym celu uczniowie z klas 2 przeprowadzili prelekcję w klasach 1 i 3, która miała uświadomić wszystkim znaczenie segregowania śmieci i rozsądku w wyrzucaniu papieru.

Na koniec zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie pod tytułem „Drzewo”- praca przestrzenna (szczegóły w Librusie: zakładka Ogłoszenia)

Bożena Maroń
Justyna Wieliczko

Scroll to Top