Znowu razem… XIV Koncert Noworoczny

Zimowy wieczór. W holu szkoły świąteczna sceneria, błyszczą kolorowe światełka. Kolejny raz przeżywamy historię Scrooga, okrutnika i skąpca, który w wigilijną noc doznał oświecenia. Kolejny raz przypominamy sobie , co jest w życiu ważne. Każdy z widzów na swój sposób wzrusza się tą starą, dobrze znaną historią. Aktorzy z przejęciem odgrywają swoje role, podziwiamy talenty wokalne, taneczne, aktorskie naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli. Rodzice, tłumnie oglądający przedstawienie, z dumą i wzruszeniem patrzą na swoje dzieci.

To jest ten czas. Po dwuletniej przerwie, czasie pandemii, izolacji, ograniczeń znowu możemy być razem. Tworzyć wspólnotę połączoną działaniem, dumą, wzruszeniem, szlachetną myślą.

Po dwuletniej przerwie wracamy do szkolnej tradycji, zapoczątkowanej przez dyr. Urszulę Skrzypczak. Czternasty raz spotykamy się w zimowy wieczór, aby być razem. Towarzyszą nam goście z instytucji wspierających szkołę, współtworzący tę naszą wspólnotę.

To już dziesiąty koncert przygotowany przez Iwonę Skibę, liderkę Zespołu Humanistycznego i wychowawczynię klasy VIII d, według jej oryginalnego scenariusza. Uczniowie tej właśnie klasy, we współpracy z klasą VIII c kierowaną przez Marię Osińską oraz klasą V a zagrali w spektaklu. W rolę Ebenezera Scrooge’a wcielił się Janek Pakuła. Gościnnie wystąpił też nasz absolwent Maksymilian Skiba.

Epizody znane z kart „Opowieści wigilijnej” Dickensa przeplatały się na scenie z występami wokalnymi i tanecznymi.

Zbiorowe układy taneczne przygotował tradycyjnie już po raz czternasty Włodzimierz Ptaszek, prowadzący w szkole rytmikę. Oprócz klas ósmych tańczyli młodsi uczniowie: I c pod kierunkiem Aleksandry Buchty-Galińskiej, II c – wychowawczyni Justyna Wieliczko, III a kierowana przez Małgorzatę Dudyś i nauczycielkę wspomagającą Sylwię Kielan oraz III b – klasa Iwony Krysińskiej. Efektowne stroje tańczących uczniów to dzieło rodziców.

Doskonałe dwa solowe występy  zaprezentowała Julia Rybkiewicz z klasy VII a. Kolejny już raz mieliśmy okazję słuchać utalentowanych wokalistów i instrumentalistów – Mii Makowskiej z kl. V b, Alicji Derek – kl. IV a, Ilony Medynskiej i Bartka Piotrowicza – kl. VII a.

Miłą niespodzianką był dla wszystkich występ chóru uczniów i nauczycieli przygotowanego i prowadzonego przez Elizę Kamolę-Gajek. Po raz pierwszy zaśpiewały razem Eliza Kamola- Gajek, Joanna Kalwajtys-Chłosta, Justyna Nowak, Karolina Osińska, Agnieszka Dołowa oraz Małgorzata Grabowska – kierująca sekretariatem szkoły.

Mieliśmy też okazję przypomnieć sobie nasze bardzo utalentowane wokalnie absolwentki: Patrycję Pośpiech i Zuzannę Kapustę. Gościnnie zaśpiewał także Mateusz Popławski – student Uniwersytetu Warszawskiego.

Nastrojowa scenografia to dzieło Katarzyny Sowińskiej-Wojtaś. Obsługą techniczną – oświetleniem, nagłośnieniem oraz efektami specjalnymi – zajmowali się Piotr Kapuściński i Mateusz Frączek oraz uczniowie klasy VIII d – Oskar Miśkiewicz i Denys Syvak. Dokumentację filmową i fotograficzną zapewniły Anna Bratkowska-Malinkiewicz, Sylwia Kielan, Magdalena Bylińska-Horbot, Emilia Radzka-Raźny.

Koncert poprowadził Radosław Korban, o organizację wydarzenia zadbała Maria Zabierzewska, zaś jego promocją zajęły się Anna Kowalczyk i Magdalena Tarabasz.

Podziękowania składamy Bogdanowi Nidzgorskiemu, Stowarzyszeniu Możesz oraz wszystkim Rodzicom i Nauczycielom wspierającym nasz koncert.

Do zobaczenia za rok!

Scroll to Top