Małe inscenizacje – Rok Romantyków

W grudniu w klasach 7-8 realizowany był projekt Małe inscenizacje – Rok Romantyków. Uczniowie pod kierunkiem polonistów opracowywali ciekawostki ułatwiające zrozumienie i zapamiętanie głównych nurtów i idei romantyzmu. Poznali czołowych twórców literatury romantycznej – ich życie i twórczość. Podczas spotkania podsumowującego projekt uczniowie przebrali się za bohaterów literackich epoki romantyzmu i zaprezentowali na scenie najbardziej charakterystyczne fragmenty dzieł literackich. Apel połączony był z grą kahoot ze znajomości literatury romantyzmu. Największą wiedzą wykazała się klasa 8B, na drugim miejscu znalazła się klasa 8D, a podium zamknęła specjalna drużyna Nauczycieli. W konkursie na najlepsze przebranie zwyciężył Piotr Koziarek z kl. 7a, kolejne miejsca zajęli Mikołaj Manuszak i Michał Zakrzewski z kl. 8b (Papkinów dwóch) oraz Hania Rędzińska z kl. 7a. Wyróżnienie otrzymała klasa 8d.

Scroll to Top