Projekt z ZUS

W tym roku nasza szkoła ponownie przystąpiła do realizacji  „Projektu z ZUS”. To ogólnopolski projekt edukacyjny, którego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć, jeśli opłaca się składki.

W związku z tym 5.12.2022 r. gościliśmy panią Urszulę Samson pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych III Oddziału w Warszawie, która przestawiła nam rolę i zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz omówiła świadczenia, na które będzie można liczyć dzięki ubezpieczeniom. Ta wiedza pomoże w przyszłości podjąć decyzje dotyczące przyszłej kariery zawodowej. Etapem końcowym Projektu z ZUS jest zadanie  do zrealizowania na bazie zdobytych informacji w formie: filmu, komiksu lub prezentacji.

Małgorzata Dudyś

Scroll to Top