IV Turniej Szachowy

Jak nie my to Kto?
Tak brzmią słowa pewnej piosenki, które znakomicie pasują do naszej szachowej reprezentacji.
Mamy zaszczyt ogłosić, że odbył się kolejny turniej i kolejne zwycięstwo w pięknym stylu. Uczniowie jedyneczki z klas II, III i IV w piątek wzięli udział w IV Turnieju Szachowym, organizowanym przez MSCDN Warszawa w ramach programu „Szachy w  mazowieckiej szkole”. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych systemem szwajcarskim tj. 7 rund, po 15 minut na zawodnika.
W turnieju wzięło udział tylko 6 reprezentantów, a przywieźliśmy aż 4 medale: 2 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy medal.
W kategorii chłopców klas II bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Stacherski z klasy II B wygrywając wszystkie 7 rund i zgarniając złoto. Konkurencję pokonała  również Alicja Strzelińska z klasy IV C, która także sięgnęła po złoto. Srebrny medal zdobyła Wiktoria Wesołowska z klasy III a, a brązowy medal wywalczył Jakub Strzelczyk z klasy IV C. Aleksandra Strzelczyk z klasy II B uklasyfikowała się na wysokim miejscu  IV, a Wojciech Sosin na miejscu VIII. Wszyscy finaliści poza nagrodami rzeczowymi oraz medalami otrzymali zaproszenie na Turniej Finałowy, który odbędzie się 8 grudnia i tam zmierzą się już najlepsi z najlepszymi. Całej reprezentacji serdecznie gratulujemy, a MSDN Warszawa dziękujemy za zaproszenie.

Sylwia Kielan

Scroll to Top