Edukacja finansowa

We współczesnych czasach wiedzę i umiejętności z zakresu finansów należy rozwijać już w nauczaniu początkowym. Z pomocą „Finansiaków”  projektu przygotowanego przez „Santander Bank Polska S.A”, wspierającego kształtowanie kompetencji z obszaru finansów i przedsiębiorczości można promować  wiedzę wśród najmłodszych na temat finansów. Jest to najlepsza droga do zdobycia umiejętności efektywnego gospodarowania własnymi środkami finansowymi i kreowania podstaw przedsiębiorczości w dorosłym życiu.

Uczniowie  klas 2 i 3 w trakcie zajęć oglądali filmy dotyczące bankowości, oszczędzania i zarabiania. Zapoznali się w ten sposób z działalnością banku,  dowiedzieli się na czym polega zarabianie pieniędzy, a także poznali tajniki oszczędzania, czyli jak mądrze zarządzać swoimi finansami.

Klasy 8 zapoznały się z przewodnikiem po świecie bankowym  przygotowanym przez  Bank Pekao. Omówione zostały pojęcia takie jak  budżet domowy, oszczędności, dochody, depozyt, przelew, konto oraz płatności kartą. Następnie  uczniowie sprawdzili swoją  wiedzę  finansową   w aplikacji kahoot.

Małgorzata Dudyś

Scroll to Top