Quiz wiedzy o Piastowie

5 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się IV Quiz Historyczny o Piastowie w aplikacji kahoot. Tegoroczny wpisywał się w obchody 70-lecia nadania praw miejskich i był częścią projektu edukacyjnego „Piastów – moja mała Ojczyzna”.

Do udziału w konkursie przystąpiło osiem drużyn reprezentujących piastowskie szkoły i instytucje: Hufiec ZHP Piastów oraz Centrum Usług Oświatowych Miasta Piastowa.

Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi czasów dawnych, początków miasta, współczesności, a także sławnych piastowian i honorowych obywateli. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą.

Konkurs wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 5, II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1, a III miejsce – drużyna Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnicy spotkania na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła im wiceburmistrz Maria Makowska i dyrektor Sp1 Urszula Skrzypczak. Wydarzenie to zostało uwiecznione przez telewizję Tel-Kab.

Po konkursie można było obejrzeć wystawę pt. „Historia Piastowa w lapbookach” przygotowaną w ramach zadań projektowych przez uczniów piastowskich szkół. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wiedzy.

Do zobaczenia za rok!

Iwona Skiba

Scroll to Top