Postać plik wektorowy utworzone przez pikisuperstar - pl.freepik.com

Wyniki konkursu mitologicznego

Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny jest kontynuacją i rozszerzeniem konkursu, który od trzech lat gości w murach naszej szkoły. W tym roku szkolnym po raz pierwszy konkurs zawitał do pozostałych szkół podstawowych Miasta Piastowa zyskując status międzyszkolnego. Miejmy nadzieję, że nowa formuła wpisze się na trwałe w tradycję naszego miasta i liczymy z roku na rok na coraz większą frekwencję.  Konkurs opracowany  i przeprowadzony przez polonistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 jest adresowany do  uczniów, klas czwartych, piątych i szóstych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania humanistyczne, pragną poszerzać wiedzę o kulturze i doskonalić sprawność komunikowania. Jego głównym celem było utrwalenie i poszerzenie wiedzy mitologicznej i umiejętności z języka polskiego, a także rozwój indywidualnych zainteresowań. Przygotowanie pracy należącej  do kategorii – „Komiks z wykorzystaniem mitologicznych związków frazeologicznych” wymagało zastosowania wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin takich jak: informatyka, plastyka oraz jęz. polski.  Uczeń miał za zadanie wybranie jednego z dowolnych zestawów zawierających 5 związków frazeologicznych związanych z mitologią grecką. Wykorzystując wszystkie wyrazy znajdujące się w wylosowanym zestawie, uczeń tworzył komiks  poprzez aplikację do tworzenia komiksów albo w tradycyjny sposób. Pod komiksem, uczeń miał wyjaśnić  użyte związki frazeologiczne.

W gronie laureatów znaleźli się następujący uczniowie:

Aleksander Olasz ze Szkoły Podstawowej nr 2 – I miejsce

Michał Ryfka ze Szkoły Podstawowej nr 2 – II miejsce

Mikołaj Marat ze Szkoły Podstawowej nr 2 – III miejsce

Gratulujemy!

Sabina Furmańska

 

Scroll to Top