Global Money Week

W dniach 21-27 marca 2022 obchodzimy Światowy Tydzień Pieniądza – Global Money Week (GMW). To coroczna międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej na rzecz dbania o to, by dzieci i młodzież od najmłodszych lat zyskiwały świadomość finansową i stopniowo rozwijały wiedzę, umiejętności, a także kształtowały postawy i zachowania niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych i docelowo uzyskały finansowy dobrostan i finansową odporność. Rolę koordynatora  kampanii GMW na gruncie krajowym pełni Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

„Zadbaj o swoją przyszłość, mądrze zarządzaj pieniędzmi” to hasło tegorocznej edycji Global Money Week, które podkreśla jak ważne przy podejmowaniu decyzji finansowych jest myślenie o swojej przyszłości.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu.

Klasy VII i VIII w ramach kampanii obejrzały film edukacyjny pt. „Oszczędzanie i inwestowanie”, który pokazuje na czym polega zasadnicza różnica między tymi dwoma ekonomicznymi pojęciami oraz poznały sposoby inwestowania pieniędzy. Uczniowie rozwiązywali również quiz dotyczący zagadnień finansowych w aplikacji kahoot.

Udział w kampanii Global Money Week inspiruje młodzież do zdobywania wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, sprzyja kształtowaniu przedsiębiorczych postaw, przygotowuje młode pokolenie do roli świadomych pod względem ekonomicznym obywateli.

Małgorzata Dudyś

Scroll to Top