Szachowe rozgrywki eliminacyjne

Nasi młodzi szachiści pomimo mało sprzyjających okoliczności nie odpuszczają i dzielnie stawiają czoła przeciwnikom ze szkolnych ławek. Zdrowa rywalizacja, której uczą się każdego dnia, kształtuje w nich poczucie zwycięstwa, nawet gdy przegrywa się z kolegą czy koleżanką z klasy. Wiemy, że w turniejach zewnętrznych miejsca są ograniczone i mogą pojechać tylko najlepsi. Wytypowanie ich spośród tak wielu graczy wcale nie jest łatwym zadaniem i dlatego rozgrywane są miniturnieje klasowe, a następnie międzyklasowe, ukazujące najlepszych zawodników. W takich rozgrywkach udział może wziąć każdy chętny uczeń. Poniżej krótka relacja ze szkolnych rozgrywek eliminacyjnych, wyłaniających najlepszych zawodników do udziału w turnieju „Szachy w mazowieckiej szkole”, który ma zostać rozegrany już 9 listopada 2021 roku.

Sylwia Kielan

Scroll to Top