Ślubowanie pierwszoklasistów

W szkolnym kalendarzu uroczystości jest niemało. Jedną z piękniejszych jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów szkoły. W mijającym tygodniu Pani Dyrektor Urszula Skrzypczak oficjalnie przyjęła do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica uczniów klas 1. Ślubowanie na ucznia jest ważnym momentem w życiu dzieci jak również rodziców. Dlatego też bardzo cieszymy się, że w tych chwilach mogli być razem ze swoimi dziećmi.

Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, z radością w sercu zaprezentowali przygotowany program artystyczny, po czym ślubowali i byli pasowani na ucznia. Pierwszaki głośno i z przekonaniem ślubowały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane tarcze szkoły, dyplomy oraz słodkie upominki od rodziców. Na uroczystości tradycyjnie nie mogło zabraknąć przedstawicieli klas 8, którzy złożyli młodszym kolegom i koleżankom życzenia na kolejne lata szkolnej przygody oraz podarowali upominki.

Ten dzień z pewnością pozostanie w miłych wspomnieniach naszych uczniów.

Justyna Wieliczko

Scroll to Top