Klasa 2a w projekcie Artystyczna Kamienica

Ostatnio w naszej szkole, w klasie 2a odbyły się warsztaty z gliny, które były kontynuacją projektu Piastowska Zawierucha Uczniowska Artystyczna Kamienica. W ramach projektu ci sami uczniowie wybrali się pod koniec roku szkolnego na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie na wystawę „Różne spojrzenia – Malarstwo holenderskie i flamandzkie z Kolekcji ERGO Hestii”.
Artystyczna Kamienica to cykl wyjazdów, wykładów, warsztatów skierowany do dzieci i młodzieży z Piastowa. Mogliśmy wziąć w nim udział dzięki Stowarzyszeniu Możesz, które napisało projekt i wygrało konkurs oraz dzięki Fundacji PZU, która nasz wyjazd oraz warsztaty sfinansowała.
Pod czujnym okiem nauczycieli oraz w pięknej opowieści naszych pań przewodniczek oglądaliśmy podczas wycieczki z zaciekawieniem kolejne eksponaty. Wystawa czasowa „Różne spojrzenia” prezentowała malarstwo holenderskie i flamandzkie mistrzów z XVII wieku. Dzieci uważnie przyglądały się życiu codziennemu oraz zabawom przedstawionym na płótnach. Było mnóstwo pięknych obrazów, zobaczyliśmy prawdziwą mumię oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Na koniec rozwiązaliśmy krótkie zadania na przygotowanych przez panie edukatorki kartach pracy. Po zwiedzaniu udaliśmy się jeszcze do sąsiadującego Muzeum Wojska Polskiego. Mogliśmy zobaczyć stare czołgi, samoloty, amfibie, armaty i inne pojazdy wojskowe. Na początku tego roku szkolnego mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach z gliny, podczas których każde dziecko mogło za pomocą własnych rączek wyrzeźbić piękny obraz czy inny eksponat, zapamiętany podczas zwiedzania muzeum. Powstało wiele pięknych prac, które będą wypalone, a następnie pomalowane farbami. Dzieciaki pracowały z ogromnym zaangażowaniem, a zajęcia były dla nas także piękną lekcją historii. Dziękujemy pani Agnieszce i panu Arturowi ze Stowarzyszenia Możesz oraz Fundacji PZU za ten cudowny wyjazd i warsztaty. Współpraca z Państwem to ogromna przyjemność!

Sylwia Kielan

Scroll to Top