Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2021/2022

Od wielu lat październik jest miesiącem, w którym Europejskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że są wśród naszych podopiecznych dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych.
Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji trwać będą w okresie od 4 do 10 października.
Miło nam poinformować, że w tym roku nasza szkoła nie tylko kolejny raz weźmie udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Dysleksji, ale również będzie realizować we współpracy z Polskim Towarzystwem Dyslektycznym Ogólnopolski Projekt „JESTEŚMY RÓŻNI, UCZYMY SIĘ RAZEM”. Będziemy propagować wiedzę o dysleksji wśród uczniów, nauczycieli i rodziców oraz rozmawiać o tym, że mimo różnic pomiędzy nami jesteśmy razem, szanujemy się, wspieramy i uczymy od siebie nawzajem. Będziemy też wypracowywać dobre praktyki dotyczące wspierania osób z problemami dyslektycznymi, a także inspirować uczniów, nauczycieli i rodziców do podejmowania różnych działań i wyzwań w ramach tego projektu.

Sylwia Wawrzyńska
Sabina Furmańska

Scroll to Top