7 października – Dzień Piżamy

Codziennie rano wstajesz, myjesz zęby, czeszesz się, ubierasz i wychodzisz z domu? Dla Ciebie to rutynowe czynności, nad którymi się nie zastanawiasz. Dla dziesiątek tysięcy dzieci chorych onkologiczne to marzenie, na którego spełnienie czekają często miesiącami. Ich codziennością jest szpitalny oddział i… piżama.
Dlatego, solidaryzując się z dziećmi onkochorymi, Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Fundacją Gdy Liczy się Czas zapraszają całą społeczność szkolną do udział w Dniu Piżamy. Sprawa jest bardzo prosta. 7 października (czwartek) wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji przychodzą do szkoły… w piżamach. Będzie nam bardzo miło, jeżeli oprócz stroju będziecie mieli przy sobie przysłowiowe parę groszy. Nasi najmłodsi Wolontariusze będą chodzili po klasach i zbierali datki-cegiełki, które zostaną przekazane na konto Fundacji Gdy Liczy się Czas na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi. Pokażmy, że w nas jest siła, a dzięki dobrej zabawie – pomagajmy. Jeżeli z jakiegoś powodu nie masz możliwości przyjścia do szkoły w piżamie, prosimy, abyś na znak udziału w akcji przypięła/przypiął do swojego ubrania hasztag piżama (#piżama) w widocznym miejscu.
My już nie możemy się doczekać Dnia Piżamy, a Wy?
Szkolny Klub Wolontariatu

Scroll to Top