Pożegnanie klas ósmych

25.06.2021 r. na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość pożegnania klas ósmych. Uroczystość ta miała dużo skromniejszy charakter niż wcześniejsze pożegnania absolwentów, do których już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Zgromadzonych ucieszyła skromna, ale pozwalająca na fizyczne spotkanie w murach szkoły uroczystość. (Choć szkoda, że jeszcze nadal w pandemicznych warunkach z zachowaniem dystansu, w mało licznym gronie i w maseczkach.) Oczywiście nie zabrakło wzruszeń związanych  z zakończeniem nie tylko roku szkolnego, ale również szkoły podstawowej. Pani Dyrektor skierowała do uczniów kilka słów zawierających wspomnienia, podkreśliła sukcesy uczniów oraz przekazała życzenia na nowy etap edukacyjny, który absolwenci naszej szkoły zaczną od września. Ósmoklasistów podobnymi słowami i również z łezką w oku pożegnali wychowawcy klas oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Maria Kacprzak-Rawa. W trakcie tej uroczystości nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru.

Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła uczniom Złote Tarcze Absolwenta oraz listy pochwalne dla rodziców. Tytuł najlepszego absolwenta otrzymali: Hanna Borowicz z kl. 8a, Alicja Bogdańska z klasy 8b, Gabriela Guzewicz kl. 8c, Maja Mroczek z klasy 8d. Tytuł Najlepszej Chórzystki otrzymała Zuzanna Kapusta z kl. 8a, a tytuł Najlepszego Sportowca otrzymali uczniowie klasy 8d – Mikołaj Sobecki i Jan Luberski.

Wszyscy absolwenci złożyli uroczystą przysięgę godnego reprezentowania naszej szkoły. Następnie wychowawcy przekazali każdemu uczniowi świadectwo wraz z pamiątkową książką i tarczą naszej szkoły.

Uczniowie klas pierwszych pożegnali swoich starszych kolegów własnoręcznie wykonanymi małymi maskotkami, które mają za zadanie dodawać otuchy w dalszej edukacji absolwentom naszej szkoły, a uczniowie klasy 4b zaprezentowali wakacyjną piosenkę, życząc ósmoklasistom udanych wakacji.

Marta Bloch
Sabina Furmańska

Scroll to Top