22 marca – Światowy Dzień Wody

„Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym życiem.”
Antoine Saint-Exupery

W naszej szkole świętowaliśmy dzień wody. Lekcje promujące wiedzę dotyczącą wody odbyły się w wersji zdalnej oraz stacjonarnej. Dzieci mogły zrozumieć, dlaczego woda jest taka ważna dla naszego zdrowia i środowiska. Uczniowie dowiedzieli się, jaką rolę pełni woda w organizmie człowieka, poznały znaczenie wody w przyrodzie, a także zrozumiały konieczność oszczędzania wody. Dzieci z OA i OB ubrały się na niebiesko oraz degustowały wodę podczas lekcji stacjonarnie. W klasach starszych również odbyły się lekcje edukacyjne. Natalia Ryczko z kl. 6c przygotowała prezentację, a Tomasz Machnio z kl. 6d przygotował plakat. Prace można zobaczyć w zakładce promocji zdrowia. Uczniowie popijali wodę w trakcie lekcji zdalnych. Poniżej prezentujemy wiersz napisany przez ucznia naszej szkoły

WODA
Płynie strumieniem,
Wartkim i zimnym,
Ukaja spragnionego,
Smakiem, wyglądem nikłym,

Cieczą tą poją się wszyscy,
Inni w dostatku ją mają,
A drudzy wargi oschłe,

Są miejsca, gdzie jej nie ma,
I takie pełne od niej,
morza, oceany…

Jest piękna i straszna
– jak cała natura
Gdy na morzu wieje
Wichura szaleńcza,

Daje życie,
I zabiera…
Nasza Woda
spragniona,
wyraźnego bytu.
Uczeń SP1

Uczniowie postanowili monitorować ilość spożywania wody w ciągu dnia. Życzymy wszystkim, aby te postanowienia udało się zrealizować.
Zespół Promocji Zdrowia

Scroll to Top