Dzień św. Walentego

14 lutego obchodzimy dzień św. Walentego. To niezwykłe święto może być okazją do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie. Jest to wyjątkowy dzień, w którym myślimy o najbliższych naszym sercom osobach.
Święto ma swoją ciekawą historię. Walenty żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie w wieku od 18 do 37 lat. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Walenty sprzeciwiał się temu i udzielał ślubów legionistom. Spowodowało to złość cesarza i nasz bohater trafił do więzienia. Przed śmiercią napisał list do córki strażnika więzienia, podpisując się „Twój Walenty”. Zmarł 14 lutego 269 r.
W tym roku nasi uczniowie przygotowali walentynki oraz ozdoby z serduszkiem.
Z okazji tego pięknego święta życzymy Wszystkim Dużo Miłości, życzliwości, dobroci.
Samorząd Uczniowski

Scroll to Top