Darmowe e-booki i audiobooki w Bibliotece Narodowej

W ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się domenie publicznej. Książki dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury dla szkół podstawowych
Lektury dla szkół ponadpodstawowych

W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Przygotowano także 70 audiobooków lektur i klasyki literatury, które można pobrać za darmo ze strony. Wśród tytułów, które zostały udostępnione w tej formie, znalazły się m.in. Lalka, Quo vadis, Sklepy cynamonowe i Nad Niemnem.

Zachęcamy do korzystania z zasobów cyfrowej Biblioteki Narodowej https://polona.pl/

Scroll to Top