Świąteczny prezent dla uczniów SP1

Grudzień jest dla wszystkich dzieci miesiącem wyjątkowym, magicznym, kojarzącym się z Mikołajem, prezentami, choinką… W domach zaczynają się przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, na lekcjach nauczyciele omawiają świąteczne tematy, a z głośników płynie radosne „Merry Christmas everyone”. W tym roku wszystko jest inne i święta też nie będą takie jak zawsze, ale ich najważniejszego przesłania nikt nie może nam odebrać – Boże Narodzenie to czas miłości, zrozumienia, radości z bycia z najbliższymi. Jest to również okazja do dzielenia się z innymi, bezinteresownej pomocy i wsparcia tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
Świetnym przykładem takiej postawy jest decyzja Rady Rodziców naszej szkoły o wsparciu Teatru Forma poprzez wykupienie dostępu do przedstawień teatralnych i kursu szachowego online dla uczniów Jedyneczki na najbliższy czas. Ten wspaniałomyślny gest pokazuje, że można mądrze i dobrze wspierać rozwój dzieci, dać im możliwość obcowania z kulturą, jednocześnie niosąc pomoc ludziom, którzy jej potrzebują.
Zachęcamy zatem wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnego, rodzinnego oglądania spektakli, podjęcia wyzwania szachowego i jak najlepszego wykorzystania wolnego czasu. Wszystkie linki, które otrzymali rodzice, są aktywne do końca roku szkolnego 2020/2021 i można je otwierać wielokrotnie.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za tę wspaniałą świąteczną niespodziankę, a wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy dobrej zabawy podczas oglądania przedstawień!

Magdalena Tarabasz

Scroll to Top