Wyprawka czytelnicza od Instytutu Książki

W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przez cały październik oraz początek listopada do wszystkich szkół podstawowych w Polsce, które mają oddziały klas pierwszych, były przekazywane Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i uczniów.

W związku z tym również w naszej szkole każdy uczeń pierwszej klasy otrzyma  prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”. Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, są kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania.

Scroll to Top