„Szkoła z Gigantami” czyli darmowe lekcje programowania

Poniżej przedstawiamy Państwu propozycję nadesłaną ze  Szkoły  Giganci Programowania w Pruszkowie i zachęcamy uczniów do skorzystania z  niej.

 

Serdecznie zapraszam uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w programie “Szkoła z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla szkół podstawowych. Program połączony jest z akcją “Bezpieczny Internet ONLINE” –  warsztatami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z sieci. Honorowy patronat nad nim objęli: Ministerstwo Cyfryzacji oraz Minister Edukacji Narodowej.

“Szkoła z Gigantami” to cykl 6 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych.  Lekcje podzielone są na 3 bloki, poświęcone: programowaniu w języku Scratch/Python, modelowaniu 3D w programie TinkerCAD oraz bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (klasy 1-4 oraz 5-8), dla których program został odpowiednio dostosowany. Każde spotkanie potrwa 60 minut.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest samodzielne zarejestrowanie się przez każdego ucznia na poniższej stronie:

>> „SZKOŁA Z GIGANTAMI” – INFORMACJE I ZAPISY <<<

Izabela Poradowska
Dyrektor Szkoły Giganci Programowania w Pruszkowie

Scroll to Top