Projekt Destination Senegal

Projekt „Destination Senegal”

Jedyneczka, a wraz z nią jej najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b, pod czujnym okiem pani Agnieszki Spisackiej-Kraciuk, uczącej języka francuskiego, przystąpili do projektu Destination Senegal, nagrodzonego podczas Międzynarodowego Dnia Nauczyciela języka francuskiego Journée internationale du professeur de français.

Projekt ma na celu pomoc dzieciom, a drugi jego wymiar dotyczy wymiany językowo-kulturowej. W ramach projektu nagrane zostały dwa filmiki – pierwszy z udziałem uczniów SP 1 w Piastowie i uczniów SP 5 w Pruszkowie, w którym dzieci przedstawiają się po francusku i proszą o to samo uczniów ze szkoły w Bignona, w Thiaroye Gare oraz z Ośrodka Wychowawczego przy Ministerstwie ds. Kobiet i Rodziny. Bohaterem drugiego filmiku jest pan Maguette, który był z wizytą w Warszawie
i opowiedział nam o szkole, do której uczęszczał jako dziecko. Okazało się, że szkoła wciąż potrzebuje dużego wsparcia.

W dniach 29 stycznia – 29 lutego organizujemy w naszej szkole zbiórkę artykułów szkolnych (CRAYONS DE COULURES, COLLE, CRAYONS, STYLOS, CISEAUX, FEUTRES, GOMMES, MARQUEURS, TROUSSES…). Zbieramy materiały, które następnie przekażemy dwóm szkołom podstawowym i ośrodkowi wychowawczemu w Senegalu.

Artykuły można wkładać do pudełek znajdujących się w holu tuż przy wejściu do szkoły lub dostarczać do sali 21 i 23. Koordynatorami projektu poza dyrekcją szkoły są nauczyciele oddziałów przedszkolnych, którzy chętnie udzielą dodatkowych informacji na temat projektu. Przedszkolaki wrzuciły już dla swoich kolegów i koleżanek pierwsze rzeczy do pudełek. Po zebraniu artykułów szkolnych i przetransportowaniu ich do Dakaru nasz reprezentant, członek fundacji działającej przy wspomnianym Ministerstwie ds. Kobiet i Rodziny, prześle nam fotorelację z doręczania naszych darów.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej niezwykłej akcji, gdyż bardzo chcielibyśmy, aby buzie naszych przyjaciół w Senegalu były uśmiechnięte i radosne.

Sylwia Kielan

Scroll to Top