Szkoła podstawowa startem do kariery

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w projekcie „Szkoła podstawowa startem do kariery”. Miasto Piastów i Szkoła Podstawowa nr.1 z udziałem Europejskiego Funduszu Społecznego, daje dzieciom z ostatnich klas szkół podstawowych możliwość wsparcia w zakresie wyboru ścieżki kariery. Dla uczestników projektu przewidziane zostały zajęcia grupowe (w grupach nie przekraczających 10 osób), zajęcia indywidualne z doradcą zawodowym, wycieczki do pracodawców, jak również uczestnictwo w 2 wydarzeniach festiwalowych dotyczących przedsiębiorczości i kariery. Ponadto w szkole zostanie utworzony punkt informacji i kariery. Zajęcia grupowe będą prowadzone metodą warsztatową, z kolei spotkania indywidualne będą odbywały się na zasadach rozmowy doradczej, przy użyciu narzędzi badawczych, a także nowoczesnych aplikacji. Dla uczestników projektu zostanie udostępniony portal, będący bazą danych dotyczącą lokalnych szkół ponadpodstawowych, pracodawców i instytucji wspierających edukację zawodową. Zajęcia prowadzone będą do czerwca 2020 roku dla klas 8 i do czerwca 2021 roku dla klas 7. Piastowscy uczniowie mają szansę wziąć udział w tym projekcie, jako jedni z niewielu w całej Polsce. Szkoła Podstawowa nr 1, poprzez udział w projekcie, daje swoim uczniom możliwość zwiększenia świadomości dotyczącej ścieżki edukacji i kariery. Nie czekaj-już dziś zacznij planować swoją drogę edukacyjno-zawodową!

Deklarację przystąpienia do projektu będzie można wypełnić na najbliższym zebraniu w dniu 5.02.2020.  Regulamin projektu dostępny jest na stronie szkoły www.sp1piastow.pl w zakładce Regulaminy.

Aleksandra Buchta-Galińska

Polecamy również artykuł w lokalnej prasie – strona 14:

https://www.mocnestrony.com.pl/upload/202002/2020-MS-0276.pdf

 

1_Regulamin rekrutacji SPS_Zał.1-3_final_sig

Scroll to Top