Kolędnicy misyjni dzieciom w Amazonii

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wraz z katechetkami oraz siostrą Elią wzięli udział w Akcji „Kolędowanie Misyjne” w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieciom.  W tym roku kolędowanie odbyło się 11 stycznia. Odwiedziliśmy 17 rodzin. Głównym celem kolędowania było zanieść radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów, ewangelizacja oraz podtrzymanie tradycji. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu, zdolności, a także rezygnacji z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy. Zebrane środki zostały przeznaczone na dzieci z Amazonii, które często muszą podejmować pracę zarobkową. Akcja miała także  zwrócić uwagę na więzi łączące „człowieka z przyrodą, którą należy szanować   i odpowiedzialnie z niej korzystać. Wspierając nawzajem siebie i naszą planetę, wszyscy zyskujemy. Walcząc ze sobą i niszcząc przyrodę z powodu egoistycznych interesów  i zachłanności, wszyscy tracimy.” Więcej o Amazonii oraz o kolędowaniu poczytać można na stronie: www.dzieciom-misji.missio.org.pl

Inicjatywa spotkała się z ogromną życzliwością ludzi zarówno tych odwiedzanych przez nas jak i tych spotkanych po drodze. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wszelkie ofiary. Dziękujemy zaangażowanym dzieciom oraz ich rodzicom.

Marzena Waszczak

Marta Bloch

s. Elia Opiela

Scroll to Top