Podsumowanie akcji „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Tak jak informowaliśmy w listopadzie szkoła wzięła udział w projekcie, w którym zachęcaliśmy, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe i zastąpić je tradycyjną kartką z życzeniami. Celem  kampanii było zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

W ramach kampanii zaprosiliśmy rodziców i dzieci z klas 0-3 do wysyłania świątecznych kartek oraz do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA DZIECI „ IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”. Kartki do wypełnienia zostały nam przysłane przez Fundację „Dbam o Mój Zasięg”, która jest organizatorem akcji, a następnie rozdane dzieciom. Dzieciaki wraz z rodzicami bardzo chętnie uczestniczyli w projekcie. Wróciło do nas mnóstwo wypełnionych, zaopatrzonych w znaczki, gotowych do wysłania kartek, które zostały osobiście dostarczone na pocztę i wrzucone do skrzynek przez dzieciaki z oddziałów przedszkolnych. Otrzymaliśmy także dużo prac konkursowych, które zostały zbiorczo wysłane do fundacji. Teraz oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w tą niezwykłą akcję.

 

Sylwia Kielan

Scroll to Top