Dzień Papieski

22 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego i zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów tych wydarzeń stały się słowa Ojca Świętego, Jana Pawła II: „Wszyscy jesteśmy powołani do świętości”. Autorki scenariusza, s. Katarzyna Dulska, Marzena Waszczak i Marta Bloch,  przypomniały nam postać tego Wielkiego Polaka i Jego naukę poprzez przywołanie postaci świętych Polaków kanonizowanych przez Jana Pawła II – ojca Maksymiliana Marię Kolbego, brata Alberta Chmielowskiego, Jadwigę – Królową Polski, Faustynę Kowalską, Karolinę Kózkę i Edmunda Bojanowskiego. Towarzysząca części  słownej, przygotowanej przez uczniów klasy VI c,  oprawa muzyczna w wykonaniu Łukasza Karpińskiego, Renaty Pietrzak i przedstawicielek chóru szkolnego – Zuzanny Kapusty oraz dziewcząt z klasy VIII c, wprowadziła wszystkich w nastrój refleksji i zadumy.

Mamy nadzieję, że słowa Jana Pawła II staną się kierunkowskazem w naszych codziennych działaniach.

 

 

Iwona Skiba

Scroll to Top