Pobijmy razem rekord!

Już po raz siódmy nasza szkoła podjęła się wyzwania koordynacji próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień 16 października Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Przedsięwzięcie polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na jak największej liczbie fantomów, a co za tym idzie – jak największą liczbę osób. Całe wydarzenie rozpoczęło się dokładnie o godzinie 12.00 i trwało pół godziny. W pobijaniu rekordu uczestniczyli chętni uczniowie naszej szkoły instruowani przez wykwalifikowanego ratownika medycznego oraz naszych przeszkolonych nauczycieli. Wszyscy w rytm piosenki „Stayin’ Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddaje tempo uciskania, z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zwróciło uwagę wszystkim, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy i ratowania życia drugiego człowieka.

 

Alina Lewczuk

Scroll to Top