Udział uczniów SP1 w „Narodowym czytaniu”

 

7 września dziewięciu reprezentantów naszej szkoły pod opieką p. Sylwii Wawrzyńskiej wzięło udział w akcji „Narodowego czytania” objętej patronatem Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. W naszym mieście organizatorem tego wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna oraz  Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie. Nasi uczniowie z klas ósmych: Bogna Pokorska, Marcelina Chlibiuk, Maria Brzezińska, Maciej Piechociński, Anna Romańska, Karolina Rybus, Patryk Drewniak, Barbara Gwiazda  oraz Helena Panfil  zaprezentowali fragmenty wybranych przez parę prezydencką nowel. Publiczność wysłuchała    fragmentów: „Dobrej  pani” E. Orzeszkowej, „Dymu” M. Konopnickiej, „Katarynki” B. Prusa, „Orki” W.S. Reymonta oraz „Rozdziobią nas kruki, wrony…” S. Żeromskiego. Wydarzeniu towarzyszyła muzyka w wykonaniu zespołu Classic Trio, a czytanie prowadził aktor Jerzy Łazewski.

 

Sylwia Wawrzyńska

 

Scroll to Top