Międzyszkolny Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Piastowskich Szkół Podstawowych,

Zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym o Tytuł Mistrza Piastowskich Szkół Podstawowych, który odbędzie się 14 czerwca br. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Stanisława Staszica w Piastowie.

To pierwszy taki turniej organizowany przez „Jedyneczkę” mający na celu propagowanie organizacji zajęć szachowych w szkołach oraz integrację najmłodszych szachistów (poczynając już od dzieci w oddziałach przedszkolnych).

W SP1 Piastów w bieżącym roku szkolnym zajęcia szachowe prowadzone są w formie koła zainteresowań, zorganizowane dla trzech poziomów nauczania: dla dzieci oddziałów przedszkolnych, uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-5. Łącznie uczęszcza ponad 50 dzieci i uczniów. Zajęcia prowadzą trzej nauczyciele, którzy zostali przeszkoleni na kursie organizowanym przez Polski Związek Szachowy. Są to panie: Sylwia Kielan, Aneta Wróbel i Beata Piotrowska. W tym roku szkolnym do prowadzenia podobnych zajęć przygotowuje się dwóch kolejnych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Międzyszkolny Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Piastowskich Szkół Podstawowych jest okazją dla uczniów uczących się gry w szachy do sprawdzenia swoich dotychczasowych umiejętności, zmierzenia się z innymi na poziomie wyższym niż szkolny i stwarza okazję do zawarcia ciekawych znajomości, które może ugruntować wspólna pasja do szachów.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy szkoły do wzięcia udziału. Regulamin Turnieju jest dostępny w załączniku.

 

Opracowanie: Beata Piotrowska

Regulamin Turnieju Szachowego 2019

Scroll to Top