Spotkanie integracyjne – „Quiz bajkowy”

28 marca w ramach integracji klasa 2a wraz z nauczycielami zorganizowała dla klasy 8a „Quiz bajkowy”. Młodsze dzieci przygotowały dla starszych kolegów zagadki dotyczące bajek, tych z lat ich  wczesnego dzieciństwa, ale także tych współczesnych. Uczniowie wysłuchali również piosenek i fragmentów dobrze znanych nam wszystkim bajkowych opowieści. Zajrzeli do kuferka, w którym ukrył się miód Kubusia Puchatka czy jabłko Królewny Śnieżki. Nie lada wyzwaniem było odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany rekwizyt, zwłaszcza gdy ma się zasłonięte oczy. Wszyscy uczestnicy quizu z ogromnym zaangażowaniem współpracowali dopasowując tytuły bajek do obrazków wyświetlanych na ekranie. Na koniec młodsi uczniowie wręczyli uczniom klasy 8a dyplom za udział w bajkowej zabawie oraz poczęstowali cukierkami. Starsi koledzy podziękowali za zaproszenie i przyjemnie spędzony czas, rozdając młodszym kolegom kolorowe balony i słodkości. Dla wszystkich było to miłe spotkanie, pełne  zabawy, uśmiechu i radości, które będziemy długo wspominać.

 

Joanna Sadurek

Scroll to Top