Śniadanie daje moc w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie

Już od wielu lat nasza szkoła bierze udział   w projekcie  ŚNIADANIE DAJE MOC

Najważniejszymi celami tego programu są:

  • zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
  • przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Również i w tym roku  uczniowie chętnie przystąpili do tego projektu, a hasło które im towarzyszyło znali wszyscy uczestnicy.

 

,,Kto chce małym być siłaczem,
zjada wszystko i nie płacze!
Kto się długo bawić chce
ten śniadanie zdrowe zje”

Podczas tej akcji nasi uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi , że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, że dzięki niemu wszyscy lepiej się czują. Mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Mamy nadzieję, że od teraz będą chętnie  zjadać  śniadanie .  Tak jak w poprzednim roku nasze klasy  w tych dniach przeobraziły się na chwilę w,, małe kuchnie”, gdzie uczniowie wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie.  Przed przygotowaniem śniadania    mieli możliwość zapoznania się ze zdrowymi produktami. Poznali ich wartość odżywczą. Układali piramidę zdrowych produktów.  Pod czujnym okiem wychowawców  powstały różne smakowitości: owocowe i warzywne sałatki, pasty, ciepłe  sandwicze oraz kolorowe kanapki. Uczniowie z wielkim zapałem i werwą podeszli do zadania. Podczas  pracy i wspólnego jedzenia dzieci  wymieniały się wiadomościami na temat zdrowego odżywiania i kulturalnego spożywania posiłków. Po wspólnym biesiadowaniu i uporządkowaniu klas wykonali ciekawe prace     pomagali rodzice i wychowawcy . Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły zaangażowanie oraz radość  i dobry humor  naszych uczniów.

Anna Brzezińska

Scroll to Top