„Moje miasto bez elektrośmieci”

Ogólnopolski Program „Moje miasto bez elektrośmieci” to pomysł na czyste środowisko, wolne od śmieci szczególnie groźnych dla przyrody. To pomysł na tworzenie efektywnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców Piastowa a szczególnie wśród społeczności  Jedyneczki.  To pomysł na kształtowanie prawidłowych postaw mieszkańców, co prowadzi do utrwalania pozytywnych nawyków.

Dlatego nasza Jedyneczka od kilku lat bierze udział w tej akcji. Organizujemy zbiórki elektrośmieci podczas których można oddać popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie – komputery, zabawki elektroniczne, stare kuchenki, pralki, lodówki itp.  Rodzice i mieszkańcy naszego miasta przynoszą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny i w ten sposób zasilają Fundusz Oświatowy, gdyż za zebrane elektrośmieci otrzymujmy Kupony Funduszu Oświatowego. Każdy kupon przeliczany jest na punkty, które szkoła wymienia na pomoce naukowe.

Dzieki tej pięknej akcji w naszej szkole są np. modele Układu Słonecznego, plansze Wszechświat oraz materiały do zajęć plastycznych.

Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice chętnie zaangażowali się w zbiórkę elektroodpadów. Serdecznie dziękujemy całej społeczności naszej szkoły za zaangażowanie.

Kolejna zbiórka zostanie zorganizowana w listopadzie. Przez cały miesiąc zbierać będziemy baterie. Natomiast zbiórka elektrośmieci wielkogabarytowych odbędzie się w maju.  Już dziś zachęcamy do przyłączenia się do tej wspaniałej akcji.

Bożena Maroń

Agnieszka Kowalewska

Scroll to Top