Bieg Pamięci Walczącej Warszawy

„…i wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc,
i poczułeś, jak się jeży w dźwięku minut – zło.
Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?K.K. Baczyński 20 III 1944 r.

 

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia  w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 roku doszło do bohaterskiego zrywu, który na zawsze pozostanie w pamięci Polaków. Od tego ważnego wydarzenia minęły 74 lata. W wielu miastach w kraju uczczono pamięć Powstańców, którzy dzielnie walczyli o honor i wolność. W Piastowie oddano hołd walczącej Warszawie organizując Bieg Pamięci Walczącej Warszawy. Naszą szkołę reprezentował p. Krzysztof Paradowski – nauczyciel wspomagający.  Bieg odbył się 7 października 2018r.  w ramach Grand Prix Biegów Piastowskich. Uczestnicy biegli ulicami miasta Piastowa pokonując 10 kilometrów. Chwała bohaterom.

Krzysztof Paradowski

Scroll to Top